برگزاری جلسه کارگروه تأمین محتوای آموزشی کمیته توسعه کسب و کارهای اینترنتی در مرکز رشد واحدهای فناور مراغه

جلسه کارگروه تأمین محتوای آموزشی کمیته کسب و کارهای اینترنتی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه در مرکز رشد واحدهای فناور مراغه تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز رشد واحدهای فناور مراغه ، این کارگروه که از طرف فرمانداری مراغه مسئول تامین محتوای دوره های آموزشی می باشد؛ مرکب از مرکز رشد واحدهای فناور مراغه، دانشگاه مراغه، مرکز آموزش فنی و حرفه ای مراغه و مسئول خبرگزاری ایرنا واحد جنوب استان می باشد. در جلسه مورخ 28 اسفند ماه فلوچارت نهایی برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی تدوین شد و به کمیته اصلی مستقر در فرمانداری ارائه خواهد گردید. محتوای دقیق تصمیمات اتخاذ شده متعاقبا و پس از تأیید نهایی کمیته توسعه کسب و کارهای اینترنتی فرمانداری ویژه شهرستان مراغه منتشر خواهد شد.

برگزاری جلسه شورای مدیریت سبز شهرستان مراغه با هدف استفاده از فناوری های نوین در مدیریت سبز در دانشگاه مراغه

جلسه شورای مدیریت سبز شهرستان مراغه با هدف استفاده از فناوری های نوین در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش اثرات مخرب زیست محیطی سوخت های فسیلی به ابتکار مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و با همکاری اداره محیط زیست شهرستان و با حضور روسای ادارات و دستگاه های اجرائی ، شرکت های فناور و نمایندگان سمن ها در محل تالار اوحدی مراغی دانشگاه مراغه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه، در ابتدای جلسه دکتر زارع رئیس اداره محیط زیست شهرستان مراغه با اشاره به آسیب هایی که از محل استفاده بیش از حد از سوخت های فسیلی و مصرف روزافزون انرژی به محیط زیست وارد می شود، خواهان عزم جدی دستگاه های دولتی در بهینه سازی مصرف انرژی و پیشبرد سیاستهای مدیریت سبز شد. وی با اشاره به بحران بوجود آمده در عرصه انرژی و بحران کمبود گاز در زمستان امسال ، نبود فرهنگ صحیح مصرف را از مشکلات اساسی و پایه ای در بحث کمبود انرژی و مسائل زیست محیطی دانست و از شرکت کنندگان در جلسه تقاضا نمود تا در بحث فرهنگ سازی و تولید محتوا و طراحی بسته های فرهنگی ، اداره محیط زیست را یاری نمایند. زارع ابتکار دانشگاه مراغه در استفاده از دستاوردهای فناورانه شرکت های فناور را در بهینه سازی مصرف انرژی ستود و خواستار بهره گیری همه دستگاه های دولتی از تجربیات دانشگاه مراغه شد.
همچنین دکتر محمد زادشکویان رئیس دانشگاه مراغه در آغاز این جلسه، ممیزی انرژی را مهمترین هدف مدیریت سبز دانست و با اشاره به اقدامات دانشگاه مراغه در استفاده از دانش فناور یک شرکت فناور در نصب تجهیزات هوشمند در سیستم های تاسیساتی موتورخانه ها و سیستم های گرمایشی و سرمایشی، گفت : ممیزی انرژی محقق نمی شود مگر اینکه بتوانیم مراحل ممیزی را بطور دقیق و مطابق با فرم ها و استانداردهای ویژه پیاده سازی کنیم. وی تحلیل دقیق انرژی های ورودی و خروجی از ساختمان ها ، ارائه راهکارهای موثر در جهت کاهش اثرات مخرب زیست محیطی سوخت های فسیلی و بالا بردن کیفیت مصرف انرژی را از مهمترین نتایج ممیزی انرژی برشمرد و گفت : فرم های ثبت اطلاعات موجود اگر بطور دقیق اطلاعات مربوط به هر ساختمان و ابعادآنرا مشخص نمایند و میزان و مساحت در و پنجره ها و نسبت آنها با مساحت کل ساختمان مشخص شود موجب مقایسه دقیق استانداردهای مصرف انرژی خواهد شد. زادشکویان با بر شمردن مزایای این روش، عنوان نمود : سیستم روشنائی، سیستم گرمایش، نوع سوخت مصرفی، نوع در و پنجره، میزان برق و گاز مصرفی در این روش ثبت می شوند و قابل تحلیل هستند و با تحلیل دقیق همین اطلاعات ممیزی انرژی صورت می گیرد. در ممیزی انرژی ، تحلیل دقیق مصرف بعد از بهینه سازی بدست می آید تا میزان انرژی مصرفی و نسبت آن با نوع بنای ساختمان و همچنین نوع مولد برق اضطراری و قابلیت اتصال آن به شبکه بدست آید و در فرایند طراحی تاسیسات دانشگاه مراغه از سیستم های هوشمند و فناور استفاده شده و نتایج ملموس و مثبتی حاصل شده است. رئیس دانشگاه مراغه همچنین از اقدام دانشگاه مراغه در ایجاد نیروگاه 15 کیلوواتی تولید برق خورشیدی در گذشته خبر داد و گفت هم اکنون برق تولیدی این نیروگاه وارد شبکه می شود. وی از تصمیم دانشگاه مراغه برای ایجاد یک ساختمان کوچک کاملا سبز خبر داد و همچنین برای همکاری با شهرداری مراغه در ایجاد یک خانه 120 متر مربعی کاملا سبز اعلام آمادگی نمود . وی در ادامه جلسه برای عمق بخشیدن به فعالیت های مدیریت سبز خواهان برگزاری یک همایش علمی یک روزه شد و گفت با فراخوان مقالات و انتخاب مقالات برتر می توان به دانش کاربردی در جهت مدیریت بهینه مصرف انرژی و مدیریت سبز دست یافت.
در ادامه جلسه مهندس عباس پور به نمایندگی از طرف شرکت توان افروز دماوند اقدام به معرفی عملکرد و توانمندی های شرکت متبوع خود نمود و گفت : این شرکت به عنوان یک واحد فناور فعالیت خود را از سال 1390 آغاز کرده و در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی و هوشمندسازی سیستم های گرمایشی و سرمایشی اولین محصول خود را در سال 1393 با عنوان phc به بازار عرضه نمود که این سیستم یک سیستم جامع هوشمند جهت کنترل، بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی به شمار می رود و از جمله مزایای مهم آن می توان به : کاهش مصرف آب، برق، گاز به تناسب نوع ساختمان و میزان عمر آن 30 الی 40 درصد – کاهش استهلاک، افزایش راندمان و عمر مفید تجهیزات مورد استفاده در موتورخانه ها – قابلیت ارائه برنامه زمانبندی شده در جهت نگهداری با ثبت ساعت کارکرد تجهیزات و کنترل کارکرد تجهیزات – برگشت هزینه های سرمایه گذاری شده اولیه در کوتاه مدت با کاهش هزینه ها – امکان کنترل همزمان چندین موتورخانه در یک زمان واحد توسط یک فرد با استفاده از تجهیزات الکترونیکی مانند گوشی و تبلت و کاهش هزینه نفر ساعت – کاهش تولید آلاینده های زیست محیطی – کاهش خطای انسانی و خطراتی همچون گازگرفتگی؛ اشاره نمود.
در این جلسه شهردار مراغه مهندس مقتومی از عزم شهرداری برای ساخت یک واحد خانه مسکونی سبز خبر داد و از دانشگاه مراغه درخواست نمود تا با بهره گیری از دانش نوین، شهرداری مراغه را در ساختن این خانه به عنوان یک نمونه و الگو یاری نماید.
نمایندگان تمامی ادارات و سمن ها هم نظرات و پیشنهادات خود را در جهت توسعه سیاستهای مدیریت سبز بیان کرده و هر یک گزارش کوتاهی از فعالیت های صورت گرفته در واحد خود را بیان نمودند.

برگزاری اولین جلسه بررسی سطح فناوری محصولات شرکت های صنعتی و تولیدی جهت ارائه گواهی دانش بنیان و بازدید از واحدهای صنعتی مراغه

اولین جلسه بررسی سطح فناوری محصولات شرکت های صنعتی و تولیدی جهت ارائه گواهی دانش بنیان برگزار گردید و از4 واحد صنعتی در شهرستان مراغه بازدید بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و به نقل از مدیر این مرکز دکتر سینا صادق فام ، اولین جلسه بررسی سطح فناوری محصولات شرکت های صنعتی و تولیدی جهت ارائه گواهی دانش بنیان برگزار گردید. مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه با اعلام این خبر گفت : این اقدام در حقیقت آغاز طرح بررسی سطح فناوری محصولات شرکت های صنعتی و تولیدی مراغه برای ارائه گواهی دانش بنیان برای اولین بار در سطح استان می باشد. وی افزود این طرح با حضور کارگزار ترویج دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجانشرقی دکتر هادی مددلو آغاز شده است و بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در شهر صنعتی مراغه از جمله اقدامات این طرح می باشد. دکتر صادق فام با اشاره به شروط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ارائه تاییدیه های دانش بنیان، گفت : سه شرکت در زمینه‌های تجهیزات پزشکی، جاذبهای رطوبتی و تولید الکل در مرحله اولیه دارای پتانسیل اخذ گواهی دانش بنیان شناخته شدند و مقرر گردید با همکاری دکتر مددلو کارگزار ترویج دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجانشرقی ، واحدهای صنعتی تولید روغن موتور و تولید الکل با مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و دانشگاه مراغه همکاری فناورانه داشته باشند؛ تا با توجه افزایش سطح پیچیدگی فناوری، شروط لازم جهت اخذ گواهی دانش بنیان را بدست آورند. همچنین وی در ادامه عنوان کرد : اولین جلسه مشترک با شرکت تولید الکل در مورخ 13/11/1401 در دانشگاه مراغه برگزار گردید و تصمیمات اجرائی لازم جهت همکاری این شرکت با مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و دانشگاه مراغه اتخاذ گردید.

همچنین دکتر هادی مددلو کارگزار ترویج دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان در بازدید از واحدهای صنعتی مراغه عنوان نمود: هدف مهم ما اینست که در سطح استان و سطح کشور تعداد واحدهای دانش بنیان افزایش یابد. وی با اشاره به تغییرات جدید در مدیریت مرکز رشد واحدهای فناور مراغه اعلام نمود که در سطح استان، اقدام برای اخذ تائیدیه دانش بنیان برای واحدهای صنعتی در مراغه برای اولین بار صورت می گیرد و اقدام مدیریت جدید واحدهای فناور مراغه شایسته تقدیر و قدردانی است.مددلو در پایان به فعالیت های ویژه ستاد دانش بنیان استان برای توسعه فعالیت های این ستاد اشاره کرد و گفت : به نمایندگی از طرف آقای استاندار و ستاد توسعه فعالیت های دانش بنیان استان به مراغه آمده ایم و برای هرگونه حمایت و ارائه گواهی و تائیدیه دانش بنیان مطابق شروط سه گانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام خواهیم نمود.

 

برگزاری سه نشست کمیته دانش بنیان در مرکز رشد واحد های فناور مراغه

کمیته دانش بنیان از آذرماه امسال تاکنون سه نشست مستقل در مرکز رشد واحدهای فناور مراغه برگزار نموده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و به نقل از مدیر این مرکز، دکتر سینا صادق فام ، کمیته دانش بنیان از آذر ماه امسال تاکنون سه نشست مستقل با موضوعات آشنایی با اصول شرکت های دانش بنیان ، تشکیل کارگروه های علمی،  توسعه فعالیت های فناورانه و آشنائی با ایده های دانش بنیان و معرفی افراد صاحب ایده به مراکز رشد و  نحوه حمایت از ایده های خلاق در حوزه علوم انسانی در محل مرکز رشد واحدهای فناور مراغه برگزار نموده است.به گفته دکتر صادق فام این جلسات  با ترکیب شرکت های فناور حاضر در مرکز رشد مراغه و  برخی از افراد صاحب ایده شهرستان و جمعی از دانشگاهیان خلاق شهرستان مراغه در جهت آشنائی افراد صاحب ایده و شرکت های فناور با همدیگر و با هدف آشنائی با اصول فعالیت شرکت های دانش بنیان برگزار گردیده و در ادامه جلسات تصمیماتی در خصوص تشکیل کارگروه های علمی ، توسعه فعالیت های فناورانه و آشنائی با ایده های دانش بنیان و همچنین در خصوص نحوه ورود رشته های علوم انسانی به مرکز رشد و ارائه ایده های خلاق در این حوزه از جمله در زمینه مدیریت، مدیریت شهری، جامعه شناسی، گردشگری و طراحی فضاهای فرهنگی در شهر اتخاذ شده است.

اتاق فکر و کارآفرینی در مرکز رشد واحد های فناور مراغه برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومی ظهر روز شنبه جمعی از شرکت های فعال در مرکز رشد و دانشجویان دانشگاه مراغه نشست هم اندیشی جهت تبادل نظرات در محل ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور مراغه شرکت نموده اند

تاکید فرماندار بر ارتقای مرکز رشد مراغه به پردیس

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: با توجه به تعدد نخبگان جوان و دانشگاهی در این شهرستان، مرکز رشد دانشگاه مراغه باید به پردیس ارتقا یابد.

 

«داود اسدیان» روز شنبه در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی در محل فرمانداری افزود: جایگاه مراغه از نظر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان‌ از شهرستان‌های همتراز خودش عقب‌تر است و انتظار می‌رود تا تعداد این شرکت‌ها در شهرستان از ۲ مورد به حداقل ۱۰ مورد افزایش یابد که ارتقای مرکز رشد به پردیس در این خصوص راهگشا خواهد بود.

وی برگزاری نشست‌های تخصصی برای نقد و بررسی ایده‌ها و فعالیت‌های دانش‌بنیان را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: برگزاری نشست با صاحبان فکر و اندیشه و تعامل با آنان در جهت تجاری‌سازی ایده‌ها نیز مورد انتظار است.

به گفته وی سامانه مناسبی برای توسعه ‌کارآفرینی در مرکز رشد دانشگاه مراغه طراحی شده که باید بیش از پیش معرفی شود و از ظرفیت بالای دانشگاه مراغه نیز در زمینه‌های علمی و پژوهشی باید به اندازه ظرفیت آن استفاده شود.

فرماندار مراغه ارتقای مرکز رشد دانشگاه مراغه به پردیس و در نهایت راه‌اندازی پارک علم و فناوری در این شهرستان را افق روشن فعالیت‌های دانش‌بنیان در این شهرستان عنوان کرد و افزود: مراغه ظرفیت قابل توجهی در بخش‌های کشاورزی و معدن دارد و استفاده از دانش برای افزایش بهره‌وری در این بخش‌ها و جلوگیری از خام‌فروشی در سایه تولید مبتنی بر دانش می‌تواند اقتصاد و اشتغال‌زایی شهرستان را متحول کند.

فعالیت‌های دانش‌بنیان متناسب با آمایش سرزمین پیش می‌رود

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با بیان اینکه فعالیت‌های دانش‌بنیان در سطح استان متناسب با آمایش سرزمین پیش می‌رود، اظهار داشت: برای نمونه ایجاد مرکز رشد انگور در ملکان با بودجه ملی در دستور کار قرار دارد زیرا در آمایش سرزمینی ملکان، ظرفیت قابل توجه تولید انگور و فرآوری آن به عنوان یک محصول صادراتی به اثبات رسیده است.

«سعید جعفری‌راد» با بیان اینکه مراغه در زمینه‌های خشکبار، کشاورزی و صنایع تبدیلی زمینه‌های مناسبی برای اجرای طرح‌های دانش‌بنیان دارد، ادامه داد: پردیس رشد مراغه به حق باید مصوب و ایجاد شود و راهکار اجرایی آن با برگزاری نشست تخصصی با حضور نخبگان و صاحبان ایده تعیین می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که مرکز رشد دانشگاه مراغه به سطح مناسبی از بلوغ برسد و در آینده نزدیک به صورت مستقل از دانشگاه فعالیت کند.

به گزارش ایرنا مراغه در زمان حاضر ۲ شرکت دانش‌بنیان دارد و به گفته مسئولان تاکنون به میزان یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از طرح‌های مرکز رشد مراغه حمایت شده است.

طی روزهای اخیر سمینار آموزشی آشنایی با فرآیندها و شرایط تایید شرکت‌های دانش‌بنیان نیز توسط مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و با حضور اعضای هیات علمی، واحدهای صنعتی و تولیدی مراغه و شرکت‌های فناور این شهرستان برگزار شد.

فناوران مراغه با فرایند تایید شرکت های دانش بنیان آشنا شدند

سمینار آموزشی آشنایی با فرآیندها و شرایط تایید شرکت‌های دانش‌بینان توسط مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و با حضور اعضای هیات علمی، واحدهای صنعتی و تولیدی مراغه و شرکت‌های فناور این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی، مدیر مراکز رشد استان آذربایجانشرقی روز چهارشنبه در این آیین بیان کرد: مراکز رشد در سراسر استان علاوه بر حمایت‌های مالی، به صاحبان ایده‌ و واحدهای فناور در مسیر دانش‌بنیان شدن شرکت‌هایشان کمک می‌کند.

بهمن محمدیاری افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی مراغه که از ظرفیت قابل توجهی در حوزه کشاورزی و خشکبار برخوردار است، باید ایده و طرح‌های  این حوزه مورد توجه قرار گرفته و روند دانش‌بنیان شدن شرکت‌های فعال در این زمینه تسریع شود.

وی در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه نیز اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته دنیا، دانشگاه‌ها مظهر «حل مساله به ارزان‌ترین شکل» هستند و بررسی تطبیقی بین کشورهای پیشرفته نشان می‌دهد که معمولا کشورهایی که دانشگاه‌های قوی‌تری دارند، از اقتصاد و صنعت پیشرفته‌تری نیز برخوردارند.

دکتر سینا صادق‌فام، مدیر مرکز رشد مراغه بیان کرد: بیش از ۳۲ واحد فناور در مرکز رشد و همچنین وجود دهها واحد صنعتی و تولیدی فعال در شهرک صنعتی مراغه وجود دارد اما ۲ شرکت این شهرستان مجوز دانش‌بنیان دریافت کرده است.

به گزارش روابط عمومی این سمینار روز چهارشنبه با دعوت از «هادی مددلو» رئیس کارگروه دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجانشرقی و با هدف آشنایی واحدهای فناور و مجموعه‌های صنعتی و تولیدی با نحوه تأسیس و شرایط لازم برای ثبت شرکت‌های دانش بنیان، بررسی وضعیت موجود و ارائه راهکارهای مناسب برای پیشبرد اهداف شرکتها، نقش و جایگاه دانشگاه، صنعت و پژوهشگران در توسعه شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد.

زخم‌پوش‌ گیاهی یک شرکت فناور در مراغه به‌زودی وارد بازار می‌شود

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه گفت: شرکت فناور «دانا لاهیج‌دارو» که با هدف تولید عصاره «ارجنوم» یا کاهنده قند خون در این مرکز رشد فعالیت دارد، در مرحله تجاری‌سازی یکی دیگر از محصولاتش است و به‌زودی زخم‌پوش‌ نانو و گیاهی خود را وارد بازار می‌کند.

«سینا صادق‌فام» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: محصول تولیدی این شرکت دانش‌بنیان قابلیت جایگزینی با محلول های ضدعفونی کننده ای چون بتادین و باندهای زخم را داراست و به سه صورت ژلاتینی، کرمی و مایع تولید می‌شود.

وی به اثربخشی این زخم‌پوش در زمینه بهبود سریع‌تر زخم‌های دیابتی و التهابات پوستی اشاره و بیان کرد: این محصول با خاصیت آنتی باکتریال از عفونت زخم جلوگیری می‌کند.

به گفته وی این زخم‌پوش‌ از طریق ایجاد پوشش روی التهاب‌ها و زخم‌ها، به طول مدت درمان سرعت می‌بخشد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه ادامه داد: این محصول توسط «مهدی قربانی» تولید شده و دارای فناوری و نوآوری منحصربه‌ فردی است.

به گزارش ایرنا به نقل از مسئولان امر، این واحد فناور جزو شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و علاوه بر محصولات مذکور دارای ۱۰ عصاره فناورانه در زمینه بیماری‌های مختلف است.

بهره برداری از ساختمان جدید مرکز رشد مراغه

همزمان با هفته دولت ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور مراغه با ۴۰۰ مترمربع مساحت و ظرفیت پذیرش ۳۲ واحد فناور به بهره‌برداری رسید.

«سینا صادق‌فام»، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این ساختمان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساختمان استیجاری قبلی ظرفیت پذیرش پنج واحد را داشت و با افتتاح ساختمان جدید زمینه برای فعالیت همه واحدهای فعال فراهم شد.

به گفته وی اکنون ۳۲ واحد فعال این مرکز در زمینه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشاورزی، دارویی، شیمی، متالوژی و حتی هنر فعال هستند و همه آنها در ساختمان جدید مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه این مرکز زیر نظر پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی فعالیت می‌کند، بیان کرد: بیش از ۱۰ واحد فناور جدید نیز در حال ارزیابی است.

به گزارش ایرنا و بر اساس مصوبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مرکز رشد واحدهای فناور مراغه با همکاری دانشگاه مراغه و وابسته به پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌شرقی در اواخر سال ۱۳۹۰ آغاز بکار کرد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه به عنوان مدیر نمونه مراکز رشد استان انتخاب شد

طی مراسمی از سوی پارک علم و فناوری استان آذربایجانشرقی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه به عنوان مدیر نمونه استانی انتخاب شد.

 

ظهر امروز طی مراسمی با تجلیل از فناوران برتر استان در محل پارک علم و فناوری و با حضور دکتر کشمیری قائم مقام معاون وزیر علوم و دکتر پورمحمدی استاندار استان آذربایجانشرقی برگزار شد ، دکتر رسول معروفی‌آذر عضو هیئت علمی دانشگاه مراغه و مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مراغه به عنوان مدیر نمونه استانی در بین مراکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری آذربایجانشرقی انتخاب شد.
همچنین در این مراسم خانم آرزو جباری‌‌نژاد کارشناس مرکز رشد مراغه به عنوان کارشناس برتر و شرکت الکتروصنایع موج گستر تسلا به مدیریت عاملی آقای حسین میکائیلی به عنوان واحد فناور برتر استانی انتخاب گردیدند.