سومین جلسه شورای فناوری مرکز رشد واحدهای فناور مراغه برگزار شد.

در این جلسه پنج طرح جهت استقرار در دوره‌های رشد یا پیش رشد این مرکز و ارائه تسهیلات و حمایت‌های مختلف به شرکت‌ها و افراد متقاضی مورد داوری قرار گرفت و مقرر گردید حداقل دو مورد از طرح‌ها به دوره رشد و سه طرح دیگر به دوره پیش رشد راه یابند.
 اين جلسه با حضور دکتر محمد علي لطف الهي یقین به عنوان رئيس شوراي فناوري مرکز رشد، دکتر رسول معروفی آذر به عنوان نائب رئیس شورا، مهندس بهمن محمدیاری مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، مهندس علیرضا علیوند مدیر عامل شرکت آرد سنبل مراغه، دکتر الهام شکری، دکتر احمد فهمی و دکتر حجت امامی اعضای هيات علمي دانشگاه بناب به عنوان داوران و خانم جباری نژاد به عنوان دبير شوراي فناوري مرکز برگزار گردید.
دکتر رسول معروفی آذر، رئیس مرکز رشد واحدهای فناور مراغه گفت: حمايت‌های مرکز رشد برای ایجاد کسب و کارهای جدید بسیار متنوع است که از آن جمله می‌توان به تسهیلات یک میلیارد ریالی، استفاده از طرح سرباز فناور جهت گذراندن خدمت سربازی در مرکز رشد، معافیت مالیاتی ۱۵ ساله برای شرکت‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای اشاره کرد.
وی افزود: در نتيجه اين فرصت بسيار خوبي براي اعضاي هيات علمي و دانشجويان و همچنين عموم مخترعين، فناوران و صاحبان ايده شهرستان است تا از اين بستر مناسب استفاده کنند و ايده‌ خود را به يک واحد فناور و شرکت دانش بنيان تبديل کنند. از اين رو مرکز رشد واحدهاي فناور مراغه واقع در خيابان اوحدي، نبش خيابان قم شمالي آماده دريافت و بررسي طرح از طرف صاحبان ايده‌ مي‌باشد تا با کمک‌هاي مادي و معنوي و ارائه مشاوره‌هاي تخصصي اين ايده‌ها را به واحد فناور و شرکت دانش بنيان تبديل نمايد.

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.