جشنواره رویش در شهرستان مراغه به کار خود پایان داد.

اولین جشنواره رویش در شهرستان مراغه با عنوان  “از ایده تا ثروت” در آبان ماه سال 1398 و به همت مرکز رشد واحدهای فناور مراغه برگزار گردید. این جشنواره که اولین رویداد جامع در شهرستان مراغه می‌باشد به همت مرکز رشد واحدهای فناور مراغه و با حمایت‌های مادی و معنوی پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی، دانشگاه مراغه و فرمانداری شهرستان ویژه مراغه برگزار ‌گردید. این رویداد دارای 3 مرحله به شرح ذیل بود.

1- مرحله مقدماتی
در ابتدا از حدود 200 ایده ثبت شده، ۱۷۰ ایده کامل انتخاب شد. ایده­های انتخاب شده به ۷ حوزه تخصصی تقسیم‌بندی شده و در روز چهارشنبه 22 آبان ماه رویداد اصلی برگزار شد. ایده‌های هر حوزه با حضور ۳ داور متخصص مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت ۴۰ ایده برتر جهت حضور در مرحله نیمه‌نهایی انتخاب شدند.

2- مرحله نیمه نهایی
مرحله نیمه‌نهایی این رویداد چهارشنبه ۲۹ آبان ساعت ۱۰ صبح در آمفی تئاتر دانشگاه مراغه برگزار خواهد گردید و پس از ارائه طرح‌ها و داوری آنها، ۲۵ طرح اول جهت استقرار و حمایت در مرکز رشد انتخاب خواهند شد.

3- مرحله نهایی
مرحله نهایی این رویداد نیز روز چهارشنبه 29 آبان ماه از ساعت ۱۴ در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور مسئولین شهری، هیئت رئیسه پارک علم و فناوری، روسای دانشگاه‌ها، صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران برگزار شد. در این مرحله، 10 طرح برتر انتخاب شده از مرحله قبل، به ارائه ایده‌های خود پرداخته و جوایز نقدی به سه طرح برگزیده اهدا گردید.
طرح منتخب اول:   تولید برق با استفاده از نیروی گرانش- امین حاضر وظیفه و میلاد حسین پور
طرح منتخب دوم: کیت استخراج ژنوم میتوکندری- فراز نقوی
طرح منتخب سوم: تولید اسید فسفریک گرید خوراکی از اسید تولید شده به روش تر- محمد دریانی
گفتنی است از سه طرح برگزیده و 10 طرح منتخب مرحله نهایی با اهدای جوایز نقدی و لوح های تقدیر تجلیل به عمل آمد و 25 طرح منتخب جشنواره برای استقرار در مرکز رشد مراغه  معرفی شدند.

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.